Course image Warszawa Programuje! Kreatywni z arkuszem (PWAR-1)
Informatycy

Szkolenie przeznaczone dla nauczycieli szkół m.st. Warszawy, biorących udział w projekcie Warszawa programuje!

Na zajęciach zajmiemy się praktycznym wykorzystaniem i usystematyzowaniem wiedzy na temat arkusza kalkulacyjnego. Szkolenie będzie podzielone na trzy moduły dotyczące m.in.: organizacji danych, formuł i funkcji, wykresów, analizy problemów z życia codziennego, elementów sztucznej inteligencji oraz automatyzacji zadań w arkuszu.

Course image Microsoft Small Basic dla czwartej klasy (PS4A-2)
Informatycy

Small Basic jest językiem programowania, który został zaprojektowany i stworzony po to, żeby pisanie programów było błyskawiczne nawet dla początkujących. Pokażemy jak wykorzystywać podstawowe konstrukcje programistyczne: sekwencję poleceń, instrukcje warunkowe i pętle do tworzenia atrakcyjnych programów i lekcji. 

Szkolenie dla nauczycieli informatyki klas IV-VIII oraz innych przedmiotów zainteresowanych programowaniem w języku Small Basic, który został zaprojektowany i stworzony po to, żeby pisanie programów było dostępne dla przeciętnego ucznia.Course image Matura z informatyki (PSM5)
Informatycy

Cykliczne spotkania poświęcone tematyce maturalnej będą okazją do podzielenia się doświadczeniami w pracy z uczniami przygotowującymi się do matury z informatyki. Poruszymy problemy związane z analizą i tworzeniem algorytmów oraz ich implementacją. Będziemy przetwarzać i tworzyć informacje oraz rozwiązywać zadania symulacyjne. Zajmiemy się także zagadnieniami bazodanowymi.