Course image Arkusz kalkulacyjny na lekcjach przedmiotów ścisłych (SARS-7)
Matematycy i przyrodnicy

Szkolenie jest przeznaczone dla nauczycieli chcących poznać ciekawe możliwości arkusza kalkulacyjnego, które można wykorzystać na lekcjach. Wśród omawianych arkuszy znajdują się: Układ Słoneczny w liczbach, wariacje dwójkowe, proste szeregi liczbowe i ich granice, losowania. Wszystkie arkusze mają zastosowania przedmiotowe – mogą wspomagać naukę matematyki, fizyki i informatyki.

Course image Edukacja z QR kodami (WEQR-5)
Matematycy i przyrodnicy

Na szkoleniu pokażemy jak tworzyć i odczytywać QR kody. Podamy przykłady zastosowań  w różnych sytuacjach edukacyjnych – podczas lekcji prowadzonych stacjonarnie i online, zajęć prowadzonych w terenie oraz na różnych imprezach edukacyjnych. Pokażemy jak przygotować i przeprowadzić lekcję z wykorzystaniem QR kodów. Omówimy jak stosować do umieszczania w szkole różnych informacji dla uczniów i rodziców.


Course image Układ współrzędnych z GeoGebrą i ZPE (SUWG-1)
Matematycy i przyrodnicy

Podczas szkolenia poznamy zaawansowane możliwości GeoGebry do tworzenia interaktywnych ćwiczeń dotyczących zagadnień związanych z układem współrzędnych na płaszczyźnie. Zaprezentujemy materiały edukacyjne dotyczące układu współrzędnych umieszczone na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej. Pokażemy, jak tworzyć własne zestawy materiałów z wybranych elementów i udostępniać je uczniom.